Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Branża fitness w Polsce rozwija się bardzo mocno w ostatnim czasie. Zapotrzebowanie na usługi treningu personalnego stale rośnie. Bardzo często podyktowane jest to modą, bo przecież sama świadomość, że trenuje się z trenerem czy możliwość opowiedzenia wśród znajomych, że mój trener twierdzi ... dodaje prestiżu. Powstaje tylko pytanie czy zawsze warto skorzystać z oferty trenera personalnego?

Do trenera personalnego warto się zgłosić gdy brakuje ci odpowiedniej wiedzy z zakresu treningu/dietetyki/fizjologii/biochemii i/lub motywacji — wytrwałości w osiąganiu celu, a chcesz:

— zmienić swój styl życia,
— poprawić nawyki żywieniowe,
— schudnąć,
— zbudować sprawność fizyczną,
— poprawić wizualnie swoją sylwetkę,
— poprawić świadomość ciała, koordynację ruchową, równowagę, gibkość, siłę, wytrzymałość i inne.

Należy także podkreślić, że podejmując pracę z trenerem personalnym nie warto kierować się modą, modą na posiadanie własnego trenera i korzystanie z treningu personalnego. Warto w tej kwestii wiedzieć czego się oczekuje od trenera i jego usług oraz być przygotowanym na czasami trudną i długą współpracę, a także pracę własną czyli m.in. przygotowywanie swoich posiłków. Czy warto? Jeżeli jest się zdecydowanym na osiągnięcie celu, tak! :)

Norbert Gotz trener personalny z Krakowa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Jak mierzyć efekty treningów? Przegląd metod pomiarowych. Jak mierzyć efekty treningów? Przegląd metod pomiarowych. Trening siłowy: negatywne skutki zdrowotne Nie trenuj po świętach! 15 wariantów wykroków na seksowne i szczupłe nogi Dlaczego nie powinniśmy rezygnować z rozgrzewki? Jak prawidłowo rozpocząć trening? To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Orgazm podczas ćwiczeń? To możliwe! Prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń - dlaczego jest tak ważna? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Potwierdzone sposoby na szybkie spalanie tłuszczu Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej – fakty i mity, proste i skuteczne ćwiczenia Trening - kiedy zaczyna się spalanie tłuszczu? Sposoby na spalenie kilograma tłuszczu Ile kalorii spalasz podczas seksu? 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą W lustrze zauważył jak spod koszulki wystaje wielka fałda tłuszczu. Od tamtej pory zrzucił niemal 30 kg Z powodu wagi nie mogła bawić się z córką. W ciągu roku straciła 45 kg Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej Sześciopak - dieta, trening Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Jumping Fitness - kontrowersje i mity, a rzeczywistość

Popularne w tym tygodniu:

Sześciopak i brazylijskie pośladki Be! Dlaczego warto zaprzyjaźnić się ze sztangą - korzyści treningu siłowego Sport Kid Deodorant – skarpetki sportowe dla dzieci – nowe kolory i rozmiary Piękne ciało na lato? Przygotuj się już teraz!